טיול סובב הים הבלטי 

ללטביה, אסטוניה, פינלנד ושבדיה

       

 7 ימים מלאים בהדרכת יעקב לופטיום ב׳

בשעות הצהרים ניפגש בריגה ונצא לסיור מקיף בעיר העתיקה של אחת מערי ההאנזה החשובות. נסתובב בסמטאות  וכיכרות של העיר המרהיבה , נחפש חתולים שחורים על הגגות, נהנה מאדריכלות גרמנית צפונית מהמאה ה 16 ועד המאה ה  20. כמובן נחפש את בנייני היוגנדשטיל שבהם כל כך התפרסמה ריגה. נבקר בבית הכנסת הגדול בעיר העתיקה. את היום נקנח במועדון מוזיקת פולק לטבי Ala. לינה בריגה  


יום ג׳

אחרי ארוחת הבוקר  נצא לטיול רגלי בעיר החדשה. נחצה את רצועת הפארקים שניטעו במקום קו ההגנה אשר שמר על העיר עד אמצע המאה ה 19. נטפס על גבעת הבסטיון, בעצור ליד פסל החרות ונמשיך אל עבר המקבץ המרשים והיחודי של בנייני היוגנדשטיל. נמשיך לאזור השוק היחודי של ריגה השוכן בהאנגרים ענקיים אשר שימשו כמחסני הצפלינים במהלך מלחמת העולם הראשונה. זה המקום לקנות דג מעושן, דבש מקומי ולחם שיפון הטוב עבעולם. נספר על הדמויות המרתקות  וההיסטוריה העשירה של ריגה היהודית. על ישעיהו לייבוביץ, ישעיהו ברלין, על הגימנסיה העברית אשר בוגריה הקימו את תנועת בית״ר. בשעות אחר הצהרים נעלה על מעבורת החילה הגדולה אשר תיקח אותנו לצד הדני של הים הבלטי, לבירת שבדיה – שטוקהולם.  לילה על המעבורת אשר מציעה מבחר מרשים של חנויות, ברים, בתי קפה והופעות על הסיפון. 


יום ד׳

לקראת השעה 10:00 נגיע לשטוקהולם, בירת שבדיה. את טיולנו נתחיל בעיר  העתיקה - גמלה סטאן. נשוטט ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה, נתרשם מהכיכרות המרשימים, נהנה מחילופי המשמרות ליד ארמון המלוכה הגדול באירופה, נרד ברחוב הצר ביותר בעיר, נמשיך לרובע סודרמלם המפורסם בתצפיות מרהיבות על העיר העתיקה. לינה בשטוקהולם.  


יום ה׳

הבוקר נבקר בבית העיריה אשר מפורסם בארוע השנתי אשר במסגרתו מוענקים פרסי נובל. נמשיך לאי המוזיאונים ונבקר במוזיאון וואזה, מוזיאון המציג את אוניית המלחמה המפוארת אשר טבעה במאה ה 17 וכעבור 300 שנה נמשתה מהמיים. נמשיך נסייר במרכז העיר השופע מרכזי קניות -  נורמלם.  נבקר בשוק האוכל של אוֹסטרמלם. בסביבות השעה 16:00 ניסע לכיוון הנמל, נעלה למעבורת אשר תיקח אותנו אל עבר בירת פינלנד - הלסינקי. אחרי ההפלגה בשעה 17:00 ניפגש על הסיפון ונהנה ממחזה מרהיב של אלפי איים קטנטנים של ארכיפלג שטוקהולם אשר המעבורת הגדולה שלנו מפלסת את דרכה ביניהם. לינה על המעבורת.


יום ו׳

בשעה 10:00 נעגון בנמל של הלסינקי ונצא לטיול במרכז ההיסטורי. נבקר בכיכר הסנט, נטייל בשדרות האספלנדה, נלמד על הקנטוניסטים שהקימו את הקהילה היהודית בצפון הרחוק של אירופה ועל החיילים היהודים שלחמו בצד הגרמני של מלחמת העולם השניה....נרד לשוק הנמל הצבעוני ונהנה מאווירה צפון אירופית משכרת.

נמשיך בטיולנו הרגלי  ברובע היוגנדשטיל – Eira ובאיים הסמוכים Uunisaari. 

למעוניינים – קבלת השבת בקהילה היהודית.  לינה בהלסינקי. 


שבת

עוד יום נפלא בהלסינקי.  למעוניינים – תפילת שבת בבית הכנסת וסעודת שבת.  לכולם – ביקור בבית הכנסת היפה של הקהילה היהודית המיוחדת. נסייר ברובע Katajanokka , נתרשם מאדריכלות היוגנדשטיל המרשימה ברחוב הבולבר. נמשיך לפארק סיבליוס והאנדרטה  לכבוד המלחין הפיני הנודע. לינה בהלסינקי. 


יום א׳

בשעה 9:00 נפליג מהלסינקי ובשעה 11:15 נעגון בבירת אסטוניה – טאלין, העיר המוקפת חומה מימי הביניים - פשוט מקום נהדר לצילום סרטי האבירים. נתחיל את טיולנו בטאלין ברחובות הצרים של העיר העתיקה. מכיכר העיריה נעלה לעיר העילית ונדלג בין התצפיות המדהימות על העיר ועל מרחבי הים הבלטי, טיול בעיר העתיקה של טאלין מלווה תמיד באגדות רבות. נמשיך לרובע רוטרמני המתחדש המשלב מחסנים ישנים עם בניה פוסט מודרנית צפונית.  הרובע משופע בבתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק. את הטיול נקנח ברובע המתחדש והמופלא של בתי העץ Kalamaja ובשוק הבלטי הגדול של טאלין.  זה מקום נהדר לקניית מזכרות הביתה ולארוחת הערב לפני שנצא לכיוון שדה התעופה בדרכנו הביתה. טיסת אייר בלטיק מטאלין דרך ריגה בשעה 21:15. 


 


מחיר לאדם בחדר זוגי : 890€

המחיר כולל:  בתי מלון מובחרים (מרשת Radisson או רמה דומה)  4* על בסיס ארוחת בוקר, אוטובוס תיירים איכותי  צמוד, מעבורות לאורך המסלול, כניסות כמפורט. תוספת לאדם בחדר לבד 300€.  המחיר לא כולל טיסות, ביטוחים, טיפים למדריך והנהג.


ניתן להזמין ארוחות כשרות לאורך המסלול בתוספת תשלום.  הטיול מתאים לשומרי מסורת. 

         

יעקב לופט הוא יליד האזור, מדריך מקצועי העוסק בהיסטוריה, תרבות, מטבח, שפות של המדינות הבלטיות וסקנדינביה מזה כשני עשורים.      


פרטים והרשמה : 0528680999 (בוואצאפ) ,   yaluft@gmail.com

Additional Information

טיול ללטביה, אסטוניה, פינלנד ושבדיה       

    7 ימים מלאים בהדרכת יעקב לופטיום ד׳

6:40-11:00 טיסת אייר בלטיק לריגה. אחרי הנחיתה נצא לסיור מקיף בעיר העתיקה של אחת מערי ההאנזה החשובות. נסתובב בסמטאות וכיכרות של העיר המרהיבה מימי הביניים , נחפש חתולים שחורים על הגגות, נהנה מאדריכלות גרמנית צפונית מהמאה ה 16 ועד המאה ה 20. כמובן נחפש את בנייני היוגנדשטיל שבהם כל כך התפרסמה ריגה. 

נבקר בביתה הכנסת היחיד של הקהילה היהודית השוכן גם הוא בתוככי העיר העתיקה. ארוחת ערב במסעדה כשרה (בהשגחת הרב של הקהילה החרדית הליטאית המקומית).  לינה בריגה במלון Wellton 


יום ה׳

ארוחת בוקר במלון (עם כלים חד פעמיים + תוספות כשרות). בבוקר נצא לטיול רגלי בעיר החדשה. נחצה את רצועת הפארקים שניטעו במקום קו ההגנה אשר שמר על העיר עד אמצע המאה ה 19. נטפס על גבעת הבסטיון, בעצור ליד פסל החרות ונמשיך אל עבר המקבץ המרשים והיחודי של בנייני היוגנדשטיל.  נבקר במוזיאון היוגנדשטיל הממחיש את סגנון החיים העירוני , הבורגני אשר היה נפוץ בתחילת המאה ה 20. נמשיך לאזור השוק היחודי של ריגה השוכן בהאנגרים ענקיים אשר שימשו כמחסני הצפלינים במהלך מלחמת העולם הראשונה. זה המקום לקנות דג מעושן, דבש מקומי או לטעום קוואס.  ולא לשכוח : גם בירה נהדרת מבשלים בריגה . גם לחם שיפון שחור ולחם חמוץ מתוק (וכשר) כמו בלטביה, לא תמצאו בשום מקום בעולם.  בקיצור - טיול קולינרי. כמובן שלא נשכח לספר על הדמויות המרתקות וההיסטוריה העשירה של ריגה היהודית. על ישעיהו לייבוביץ, ישעיהו ברלין, על הגימנסיה העברית אשר בוגריה הקימו את תנועת בית״ר. נבקר במוזיאון הגטו של ריגה.  ארוחת ערב במסעדה הכשרה בשילוב הופעת פולקלור.   לינה במלון Wellton 


יום ו׳

ארוחת בוקר במלון (עם כלים חד פעמיים + תוספות כשרות). הבוקר נצא מריגה וניסע מערבה ל״שווייצריה הלטבית״ - סיגולדה. נטפס על המגדל הגבוה , אחד משרידי המבצר הטווטוני ונתרשם מהסביבה ההררית הכל כך לא אופיינית למדינות הבלטיות. נצא מסיגולדה ואחרי שנחצה את הגבול האסטוני, נעשה עצירה קטנה בעיר הנופש Pärnu, משם  נגיע לבירת אסטוניה - טאלין, שם נבקר בפארק הארמון קדריורג.  התארגנות במלון.  קבלת השבת בבית הכנסת היפה של הקהילה וסעודת שבת (מסעדה כשרה בהשגחת הרב המקומי מחב״ד) .    לינה בטאלין במלון Radisson 


שבת

ארוחת בוקר במלון (עם כלים חד פעמיים + תוספות כשרות)  תפילת שחרית וסעודת שבת (כמו בערב שבת). היום יוקדש לטאלין, העיר המוקפת חומה מימי הביניים - פשוט מקום נהדר לצילום סרטי האבירים. נשוטט ברחובות הצרים של העיר העתיקה. מכיכר העיריה נעלה לעיר העילית ונדלג בין התצפיות המדהימות על העיר ועל מרחבי הים הבלטי, טיול בעיר העתיקה של טאלין מלווה תמיד באגדות רבות שדבקו לבתים  מההיסטוריה של העיר המרתקת. נמשיך לרובע רוטרמני המתחדש המשלב מבני נמל ישנים עם בניה פוסט מודרנית צפונית.  הרובע משופע בבתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק. סעודה שלישית במסעדה הכשרה.  לינה בטאלין במלון Radisson


יום א׳

ארוחת בוקר במלון (עם כלים חד פעמיים + תוספות כשרות). בבוקר נצא להפלגה של שעתיים לבירת פינלנד - הלסינקי. טיול במרכז ההיסטורי של הלסינקי. נבקר בכיכר הסנט, נטייל בשדרות האספלנדה, נלמד על הקנטוניסטים שהקימו את הקהילה היהודית בצפון הרחוק של אירופה ועל החיילים היהודים שלחמו בצד הגרמני של מלחמת העולם השניה....נרד לשוק הנמל הצבעוני ונהנה מאווירה צפון אירופית משכרת. נתרשם מאדריכלות היוגנדשטיל המרשימה ברחוב הבולבר. ארוחת צהריים בבניין הקהילה היהודית בהשגחת רב הקהילה המקומית (היפוך ארוחות). המטיילים יקבלו ארוזות לארוחת הערב לאוניה. בשעות הערב המוקדמות נעלה למעבורת לילה מפוארת אשרה תיקח אותנו לעברו המערבי של הים הבלטי, לבירת שבדיה - שטוקהולם.  המעבורת משופעת במסעדות, בתי קפה, חנויות, מופעי ערב.  לינה על המעבורת. 


יום ב׳

בשעות הבוקר המוקדמות ניפגש על הסיפון כדי להתרשם  מאיי הארכיפלג המרהיב של שטוקהולם. המעבורת הענקית מפלסת את דרכה בין אלפי איים.  9:30 עגינה בשטוקהולם. מהנמל ניסע לארוחת הבוקר בבית חב״ד. אחרי הארוחה ניסע  לסיור בעיר העתיקה - גמלה סטאן. נהנה מחילופי המשמרות ליד ארמון המלוכה הפעיל הגדול ביותר באירופה, נשוטט ברחובותיה הצרים של העיר העתיקה, נמשיך לרובע סודרמלם המפורסם בתצפיות מרהיבות על העיר העתיקה.  נמשיך סיור תחנות המטרו המיוחדות. ארוחת ערב בבית חב״ד ולינה בשטוקהולם. 

לינה במלון Radisson  


יום ג׳

ארוחת בוקר במלון (עם כלים חד פעמיים + תוספות כשרות). הבוקר נבקר בבית העיריה אשר מפורסם בארוע השנתי אשר במסגרתו מוענקים פרסי נובל. נמשיך לאי המוזיאונים ונבקר במוזיאון וואזה, מוזיאון המציג את אוניית המלחמה המפוארת אשר טבעה במאה ה 17 וכעבור 300 שנה נמשתה מהמיים. נמשיך נסייר במרכז העיר השופע מרכזי קניות -  נורמלם.

17:00 יציאה לכיוון שדה התעופה  

19:40-3:50 טיסת אייר בלטיק לארץ דרך ריגה. 

מחיר לאדם בחדר זוגי : 1460€

המחיר כולל: טיסה ישירה בחברת אייר בלטיק לריגה וטיסת קונקשן משטוקהולם, בתי מלון מובחרים (מרשת Radisson או רמה דומה)  4* על בסיס ארוחת בוקר, ארוחות ערב כשרות, פנסיון מלא בשבת, אוטובוס תיירים איכותי  צמוד, מעבורות לאורך המסלול, כניסות כמפורט. תוספת לאדם בחדר לבד : 300€.  המחיר לא כולל ביטוחים, טיפים למדריך והנהג.  


יעקב לופט הוא יליד לטביה, מדריך מקצועי העוסק בהיסטוריה, תרבות, מטבח, שפות של המדינות הבלטיות וסקנדינביה מזה כשני עשורים.  


פרטים והרשמה : 0528680999 (בוואצאפ) ,   yaluft@gmail.com